تنو طب
خانه / فشار سنج / مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج

مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج

مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج به صورت آنلاین سایت تجهیزات پزشکی تنوطب می باشد.با در اختیار داشتن یک فشار سنج خون مناسب سلامت خود و اطرافیان را تضمین نمایید.از اینرو با ما همراه باشید تا از طریق مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج با تاریخچه کشف فشارخون و فرایند پیشرفت آن آشنا شویم.

 

فشار سنج

تاریخچه کشف فشارخون

سال ۱۷۷۳ میلادی ، عصری که روشنگری سراسر انگلیس را فراگرفته است.فیلسوف ها در آرزوی عصری درخشان تر هستند. دانشمندان برای پیشرفت به مدارج بالاتر در تقلا هستند.
محقق کمریج Stephen Hales اسب جوانی را که به یک طرف خوابیده است آماده می کند.با اشاره ی Stephen ، دستیارش لوله ی شیشه ای ۹ پایی را که Stephen به شریان اسب وارد کرده است به بای پسی وصل می کند.بدین ترتیب اتصال صورت می گیرد و دستیار لوله شیشه ای را به صورت عمودی و به سمت آسمان می گیرد.

با آزاد کردن یک گره ، خون گرم شریان اسب وارد لوله یشیشه ای می گردد.خون به سرعت و تا ارتفاع ۸ پایی و ۳ اینچی اسب بالا می رود و ناگهان سطح خون با یک فرکانس طبیعی بین ۳ اینچ نوسان پیدا می کند. به نظر می رسد این فرکانس هماهنگ با ضربان قلب اسب است.و بدین ترتیب فشارخون کشف می گردد

.

کشف فشارخون
کشف فشارخون

پاریس، ۱۸۲۸میلادی، Jean Leonard Marie  Poiseuille که از روش خوشونت آمیز Stephen ناراضی است،فشارسنج جیوه ای را اختراع می کند.
روشی جدید برای سنجش که مدال طلای Royal Academy Of Medicine را نصیب Poiseuille می کند.

فشارسنج جیوه ای
فشارسنج جیوه ای

برلین،۱۸۴۷،به نظر Carl Ludvig فشار سنج جیوه ای نیازمند افزایش کیفیت می باشد و روشی را برای ثبت فشارهای سنجیده شده لازم دارد.او با اتصال یک قلم متحرک به فشارسنج جیوه ای،کیموگراف را اختراع می کند.و برای اولین بار، دوره طبیعی فشارخون را بصورت نموداری نشان می دهد.

کیموگراف
کیموگراف

توبینگن (آلمان) ۱۸۵۴ میلادی، Karl Von Vierordt روش غیر مستقیمی را برای سنجش فشارخون پیشنهاد می دهد: سنجش نیروی مقابل شریانی که جریان خون آن مسدود یا متوقف شده است.این روش پیشرفت شگرفی در توانایی پزشکان برای سنجش فشارخون برای روش غیر تهاجمی بود.
بدین صورت اسپیموگراف اختراع شد.

اسپیموگراف
اسپیموگراف

انواع فشارسنج و نحوه سنجش فشارخون

با توجه به مطالب بالا و آشنایی با این مهم،در ادامه با انواع فشارسنج و نحوه سنجش فشارخون از طریق هریک توضیحاتی کامل از طریق سایت و مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج خدمتتان ارائه می شود.

فشارسنج عقربه ای

فشارخون بالا مشکل اساسی بیشتر افراد است.به همین دلیل ضرورت دارد آن را بدرستی کنترل و نظارت کرد.در این راستا اندازه گیری مقدار فشار با فشارسنج عقربه ای بطور منظم به عنوان نیازهای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از این دستگاه در نگاه اول شاید کمی دشوار باشد،ولی با آموزش صحیح می توان از آن به خوبی استفاده کرد.

 • کاف
 • پمپ و لوله ها
 • گوشی پزشکی (استتسکوپ)
 • صفحه مدرج

زمان اندازه گیری:

 • ۵ دقیقه

ملاحظات پزشکی و ایمنی

 • برای اینکه بتوانید فشار خود را توسط فشارسنج عقربه ای اندازه بگیرید،لازم است فرد با مهارتی این کار را برای شما انجام دهد اگر بقدر کافی مهارت نداشته باشید.

مراحل اندازه گیری فشار با فشارسنج عقربه ای

 1. آمادگی
 2. احساس پالس (ضربان) شریان بازویی
 3. بستن کاف دور بازوی فرد
 4. مشاهده مناسب مکان صفحه مدرج
 5. قرارگیری مناسب استتسکوپ(گوشی پزشکی)زیر کاف
 6. باد کردن کاف با استفاده از پمپ دستی
 7. خالی کردن باد کاف
 8. گوش دادن به فشار سیستولیک
 9. گوش دادن به فشار دیستولیک
 10. تفسیر نتایج
فشارسنج عقربه ای
فشارسنج عقربه ای

فشارسنج جیوه ای

در این دستگاه یک مانومتر از نوع جیوه ای وجود دارد.این مانومتر دارای یک محفظه فلزی،صفحه مدرج (درجه بندی شده عمودی) که برحسب میلی متر جیوه با فاصله ۱۰ میلی متر جیوه درجه بندی شده و یک لوله شیشه ای که انتهای آن که حاوی مخزن جیوه است وجود دارد.
مقدار فشار در بازوبند را می توان از عددی که در صفحه مدرج هم سطح جیوه در لوله ی جیوه ای قرار می گیرد، تعیین کرد.

در اندازه گیری فشارخون با دستگاه فشارسنج جیوه ای باید موارد زیر را رعایت کرد.

 • مانومتر نباید ببشتر از ۹۰-۱۰۰ سانتیمتر از اندازه گیرنده فشارخون فاصله داشته باشد. تا بتوان به راحتی اعداد را خواند.
 • ستون جیوه باید عمودی و هم سطح چشم قرار گیرد.در دستگاه های ایستاده به راحتی می توان با قد گیرنده فشارخون آن را تنظیم کرد.
 • مانومتر جیوه ای درجه بندی عمودی دارد و چون سطح جیوه به صورت هلالی در جیوه قرار می گیرد سبب ایجاد خطا می شود.مگر اینکه چشم به سطح هلالی جیوه نزدیک باشد.برای خواندن مقدار فشارخون ، باید بالاترین نقطه فشار جیوه در ستون یا لوله شیشه ای را در نظر گرفت.

فشارسنج دیجیتال

فشارسنج دیجیتال برای نشان دادن فشار خون فرد برای اندازه گیری اسلیسکوپ (نوسان سنجی) و محاسبات الکترونیکی استفاده می شود.
این نوع دستگاه های فشارسنج خون، آسان و به آموزش چندانی نیاز ندارند و می توان از آن در محیط های پر سرو صدا هم استفاده کرد.

در ادامه بعضی از دستگاه های فشارسنج دیجیتال می توانند با اتصال به موبایل از طریق تلفن همراه اطلاعات فشار خون را در موبایل شما ذخیره نمایند.این فشار سنج ها با باطری و برق کار می کنند.

انواع فشار سنج دیجیتال

 1. مچی
 2. بازویی

مچی یا بازویی

فشارسنج های دیجیتال به دو دسته بازویی و مچی تقسیم بندی می شوند.در همین ابتدای صحبت باید بگوییم فشارسنج های بازویی از فشار سنج های مچی دقیق تر هستند،اما استفاده از فشارسنج های مچی راحت تر است.

حافظه

حافظه یکی از کاربردی ترین امکاناتی می باشد که یک دستگاه فشارسنج می تواند داشته باشد.در طول شبانه روز فشارخون بر اثر عواملی تغییر می کند.خوابیدن،غذاخوردن،استعمال دخانیات، استرس و غیره از جمله این عوامل هستند.
بنابراین برای پیگیری دقیق باید در ساعت های مختلف فشار را اندازه گیری کرد.تا قبل از ارائه دستگاه های دیجیتال افراد مجبور بودند اطلاعات فشار خود را در یک دفترچه یادداشت کنند.اما امروزه اکثر فشارسنج ها دارای حافظه هستند.

قبل از استفاده باید مشخص کنید چند نفر می خواهند از فشارسنج استفاده نمایند.حافظه برخی از فشارسنج ها طبقه بندی شده هست و نتیجه تست افراد مختلف بطور جداگانه ذخیره می گردد و در نتیجه  تست های اعضای یک خانواده با هم اشتباه گرفته نخواهد شد.

مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج خون

مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج

حال این نکته حائز اهمیت است که با توجه به نیاز، مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج مناسب،که هم معتبر باشد و انواع فشار سنج هایش اعم عقربه ای،جیوه ای و دیجیتال قیمت رقابتی داشته باشد کجاست؟
شرکتهای زیادی هستند که نسبت به فروش مستقیم مبادرت می ورزند.اما همیشه در دسترس و پشتیبانی محصولات خود می باشند؟

مرکز خرید و فروش و عرضه مستقیم فشارسنج تنوطب این اطمینان را به شما می دهد تمامی محصولات دارای کیفیت مناسب و از لحاظ فیزیکی و دقت در اندازه گیری از بهترین ها باشند.
در پایان این مجموعه بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به نیاز شما همراهان و مشتریان گرامی می باشد.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: فرشاد فروغی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09126961625
شماره تلفن ثابت:02166415610
آدرس کانال: tanoteb@
پست الکترونیکی: tanoteb@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فشار سنج جیوه ای

سایت آنلاین خرید و فروش فشار سنج جیوه ای

فروش فشار سنج جیوه ای در سایت های اینترنتی، شرایط خرید آنلاین و کم هزینه …

رفتن به نوار ابزار